MINI? MIDI? MAXI? KTÓRA DŁUGOŚĆ SPÓDNICY JEST DLA CIEBIE NAJLEPSZA?

Dzisiaj porozmawiamy o długości spódnic. Niby prosta sprawa, a jednak wiele z nas ma problem z określeniem czy lepiej wygląda w mini, czy może w midi… A może jednak w maxi? 🙂 Zapraszam! 

Wybierając spódnicę należy wziąć pod uwagę 3 rzeczy:

  • długość nóg – jeśli są krótkie spódnica powinna mieć wysoki stan,
  • wzrost – przy niskim wzroście najlepsza jest długość przed kolano,
  • kształt nóg i całej sylwetki – wiadomo, im ładniejsze nogi, tym bardziej je odsłaniamy

Możesz zrobić test – weź duży szal/chustę i zakryj całe nogi aż do kostek. Stań przed lustrem i podnoś coraz wyżej, zatrzymując się mniej więcej w połowie uda. W której długości czułaś się najlepiej? 

MINI

Czyli mniej więcej do połowy uda (te krótsze to mikromini, przeznaczone raczej dla bardzo młodych dziewczyn). Najlepiej będą w nich wyglądały osoby posiadające punkty ciężkości w górnych partiach ciała (sylwetka Y, z szerokimi ramionami lub sylwetka O, z tzw “oponką” w okolicy brzucha), ponieważ zazwyczaj mają piękne nogi. Pamiętaj, ze jedyna słuszna droga to odkryte nogi i zakryty dekolt!

Przed kolano, to teoretycznie już nie mini, ale jednak zostawiłabym ją w tej kategorii. To najlepsza długość spódnicy bo wysmukla i wydłuża sylwetkę. Jeśli jednak masz nieładne kolana, albo nie lubisz swoich nóg, zerknij na kolejne punkty 🙂

Zdjęcia: Pinterest

MIDI 

To dość niebezpieczna długość. Skraca sylwetkę, dlatego niezbędne będą szpilki (chyba, że jesteś bardzo wysoka), warto też mieć szczupłe kostki. Jeśli jest w kształcie litery A, zamaskuje zbyt krągłe biodra, ołówkowa seksownie je zaokrągli. Jeśli ma ozdoby albo kieszenie po bokach jak nasza KIESZONKOWA, cudownie doda krągłości sylwetkom H i Y.

Spódnicę kupisz TUTAJ

MAXI

Idealna dla sylwetki A (drobna góra, masywny dół), szczególnie jeśli rozszerza się ku dołowi. Często panie mają obiekcje co do spódnic i sukienek maxi, bo wydaje im się, że są za niskie. Otóż istnieje proste rozwiązanie: wysoki stan. Im bardziej podniesiesz talię, tym sylwetka będzie się wydawała wyższa. Tak jak na zdjęciu z zieloną bohemą 🙂

Zdjęcia: Pinterest, zielona spódnica BOHEMA (kupisz ją tutaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *